JS skript pro hezké a SEO friendly URL

Pojem "hezké URL" a "mod-rewrite" a jiné souvislosti se zde nebude rozebírat. Každý si o tom může najít to své na googlu (stejně, jako to dělají všichni ostatní). Co se ale marně hledá a googlí, až se škvaří mašinky u strýčka Google, byl nějaký JS kód, jenž by krásně, efektivně a bezproblémově zvládl přepsat veškeré české či slovenské znaky s diakritikou (čárky a háčky) do podoby hezké URL (tedy právě bez oné diakritiky, mezery nahrazeny pomlčkami, odstraněny bílé znaky atd.). Názvy odkazů, ale i názvy souborů pro vkládání

Ne, že by se nenašlo vůbec nic, ale skripty, které si vyhledávač vygooglil, buďto neuměly všechny české znaky, neuměly je vůbec, případně byly strašně robustní a strašně pomalé.

A taky vadil jev, jenž se děje docela často: názvy stránek, které obsahují v názvu mezeru, pomlčku a mezeru (tedy např. "Galerie – Příroda") se po zpracování všemi dostupnými JS skripty nahradily třemi pomlčkami (tedy "galerie—priroda").

Proto byl upraven jeden z dostupných skriptů tak, že zvládá všechny české (příp. slovenské) znaky s diakritikou (a lze jej taky doplnit o další znaky jiných abeced) a nahrazuje větší počet za sebou jdoucích pomlček pouze jednou pomlčkou (takže příklad z předchozího odstavce by vypadal "galerie-priroda").

Skript funguje tak, že do inputu, do kterého vkladáme název (stránky, galerie, etc.) přidáme onkeyup a onchange eventy s voláním metody JS generateURL(this). Tato metoda je pak zodpovědná za generování hezké URL do dalšího inputu s IDčkem "rewrite". Tento input má také event onchange s voláním metody linkChanged(). Tato metoda přepne přepínač editované URL, aby se pak již při další editaci názvu v prvním inputu nepřepsala.


Vložit text- URL nebo název souboru: