Tvorba webů, redesign webů, editace, úpravy webů na Wordpressu …

WordPress


WordPress je svobodný open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL. Je vyvíjen pod licencí GNU GPL a je silně podporován společností Automattic, jejíž vývojáři se WordPressu věnují. WordPress je oficiálním nástupcem systému b2/cafelog a má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu, počet stažení verze 3.0 samotné dosahuje téměř 10 miliónů.

WordPress je používán dle oficiálních statistik jako CMS na více než patnácti procentech webových stránek na světě, překonává tak jednoznačně OpenSource CMS jako Joomla či Drupal, které se drží pod deseti procenty.

WordPress od verze 3.0 umožňuje správu více webů pod jednou instalací, čímž zároveň nahrazuje WordPress MU. WordPress je schopen také vytvořit více webů na jednom serveru a databázi – pouze uložením souborů do různých podadresářů.

Nejrozšířenější publikační platforma.

WordPress je původem blogovací software, který díky přirozenému vývoji a práci stovek dobrovolných vývojářů vyrostl z publikační platformy do podoby plně vybaveného systému pro správu obsahu (CMS – Content Management System). Práce s ním je vysoce efektivní, rychlá a snadná jak pro vývojáře, tak i pro koncové uživatele. Trendem vývoje webových aplikací dnešní doby jsou především rychlost a s tím související nízké náklady na vývoj – WordPress je v tomto směru ideální platformou. Poslouží jako redakční systém, publikační platforma pro portálová řešení nebo třeba jako inzertní server – je škálovatelný, snadno přizpůsobitelný a díky tisícům pluginů i rozšiřitelný.

Šablony
WordPress umožňuje uživatelům pohodlně nahrát a využívat různé druhy šablon,které si můžete z různých zdrojů na internetu pořídit zdarma nebo podle Vašich požadavků vytvořím šablonu na míru se zakomponováním Vašich log, textů, značek, fotografií atd.


Proč doporučuji wordpress?
Pro weby klientům doporučuji preferovat otevřené redakční systémy, nejlépe open source, a to z důvodů finančních i pro omezení závislosti na dodavateli. Kdokoliv může kdykoliv přijít a pokračovat na práci na webu, aniž by musel vše budovat znovu od nuly. Navíc mnoho údajně “vlastních” systémů některých programátorů vychází právě z open source, pak provedli některé vlastní úpravy a systém vydávají za vlastní. Hlavní výhoda open source systémů je v široké komunitě, která tyto systémy vyvíjí a připomínky a poznatky z praxe bývají důvodem vydávání aktualizací a doplňování nových funkcí, což u individuálních systémů nelze zaručit.


V čem mám prsty …
www.silites.cz www.distyksaurus.com shop.mamutglue.cz www.umenivkotveni.cz Shop.umenivkotveni.cz www.lewisie-zp.cz Objednavky.denbraven.cz www.krnovaci.cz www.rozdavamekola.cz