Tvorba webů, redesign webů, editace, úpravy webů na Wordpressu …

WordPress


WordPress je svobodný open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL. Je vyvíjen pod licencí GNU GPL a je silně podporován společností Automattic, jejíž vývojáři se WordPressu věnují. WordPress je oficiálním nástupcem systému b2/cafelog a má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu, počet stažení verze 3.0 samotné dosahuje téměř 10 miliónů.

WordPress je používán dle oficiálních statistik jako CMS na více než patnácti procentech webových stránek na světě, překonává tak jednoznačně OpenSource CMS jako Joomla či Drupal, které se drží pod deseti procenty.

WordPress od verze 3.0 umožňuje správu více webů pod jednou instalací, čímž zároveň nahrazuje WordPress MU. WordPress je schopen také vytvořit více webů na jednom serveru a databázi – pouze uložením souborů do různých podadresářů.

Nejrozšířenější publikační platforma.

WordPress je původem blogovací software, který díky přirozenému vývoji a práci stovek dobrovolných vývojářů vyrostl z publikační platformy do podoby plně vybaveného systému pro správu obsahu (CMS – Content Management System). Práce s ním je vysoce efektivní, rychlá a snadná jak pro vývojáře, tak i pro koncové uživatele. Trendem vývoje webových aplikací dnešní doby jsou především rychlost a s tím související nízké náklady na vývoj – WordPress je v tomto směru ideální platformou. Poslouží jako redakční systém, publikační platforma pro portálová řešení nebo třeba jako inzertní server – je škálovatelný, snadno přizpůsobitelný a díky tisícům pluginů i rozšiřitelný.

Šablony
WordPress umožňuje uživatelům pohodlně nahrát a využívat různé druhy šablon,které si můžete z různých zdrojů na internetu pořídit zdarma nebo podle Vašich požadavků vytvořím šablonu na míru se zakomponováním Vašich log, textů, značek, fotografií atd.


Proč doporučuji wordpress?
Pro weby klientům doporučuji preferovat otevřené redakční systémy, nejlépe open source, a to z důvodů finančních i pro omezení závislosti na dodavateli. Kdokoliv může kdykoliv přijít a pokračovat na práci na webu, aniž by musel vše budovat znovu od nuly. Navíc mnoho údajně “vlastních” systémů některých programátorů vychází právě z open source, pak provedli některé vlastní úpravy a systém vydávají za vlastní. Hlavní výhoda open source systémů je v široké komunitě, která tyto systémy vyvíjí a připomínky a poznatky z praxe bývají důvodem vydávání aktualizací a doplňování nových funkcí, což u individuálních systémů nelze zaručit.


Co nového?

Soutěžní web RozdávámeJablka.cz - stránky firmy Den Braven (responzivní design, WordPress)


Soutěžní web RozdávámeJablká.sk - stránky firmy Den Braven (responzivní design, WordPress)


Produktový web MamutGlue.cz - stránky firmy Den Braven (responzivní design, WordPress), předělávka původního webu podle nového designu obalu výrobku a podle rozšíření produktové řady


Stránky Penzionu Doušek Penzion-Bruntál.cz - přepracování původních statických html stránek (responzivní design, WordPress)


Další web Autodoprava - stránky firmy Jana Holešová, autodoprava (responzivní design, WordPress)


Projekt Web-Region.cz
- Krnovsko-info
- Opavsko-info
Aktualizace webů, postupné přidávání dalších funkcí již za běhu webů
(The NeverEnding Story)


Affiliate web se zájezdy
www.dovolena.web-region.cz


Další aktualizovaný web MAMUT GLUE.cz - přepracování starého webu do nového responzivního s propojením na sociální sítě a diskuzní fóra s novým obsahem - více než produktová mikrosite,- SK verze bude následovat


Nově aktualizovaný web Služby obce Město Albrechtice


Hodně času nyní věnuji také e-shopu Praktis.cz


Web SannProfi.cz


Další a další úpravy webu DenBraven.cz a sk - nový ceník, nové produkty, aktualizace dokumentace atd.


Dokončení stránek T&Z truhlářství TaZnabytek.cz


Dokončení stránek MUDr. Skřontové
www.skrontova.cz


Upgrade mého webu
www.homola.biz


Dokončení stránek Distyk.eu
Stavební chemie značky Distyk pro trh v Rakousku.


Upgrade webu
www.fotografie-marekhlavac.cz


Další ukázky webů